Bezpłatna dostawa od 260 zł (na terenie Polski)

o bambusie

Bambus to naturalny i przyjazny dla środowiska surowiec. Jest najszybciej rosnącą rośliną na Ziemi, a niektóre jego gatunki potrafią urosnąć nawet metr dziennie! Dzięki temu jest to najszybciej odnawialny zasób roślinny planety. Jego uprawa jest bardzo wydajna, a w porównaniu do bawełny, zbiory bambusa z takiej samej powierzchni są dziesięciokrotnie większe.

ekologiczna hodowla

Dzięki naturalnym właściwościom antygrzybicznym, bambus jest odporny na ataki szkodników, a jego uprawa pozbawiona jest nawozów sztucznych. Bambus pochłania też więcej dwutlenku węgla niż inne rośliny, jest wytrzymały i jako naturalny surowiec, jest biodegradowalny. Te wszystkie wlaściwości czynią go najbardziej ekologiczną rośliną na świecie!

ochrona delikatnej skóry niemowlęcia

Tekstylia bambusowe są przede wszystkim niezwykle miłe i delikatne w dotyku, co przy wrażliwej skórze niemowlęcia ma bardzo duże znaczenie. Dzięki właściwościom hipoalergicznym ubranka bambusowe nie podrażniają skóry i mają na nią działanie kojące. Są więc szczególnie polecane alergikom i dzieciom z atopowym zapaleniem skóry. Właściwości antystatyczne natomiast sprawiają, że dzianina bambusowa nie gromadzi kurzu i roztoczy, jest odporna na nieprzyjemne zapachy i dłużej zachowuje świeżość.

właściwości bambusa

antybakteryjne

antyalergiczne

termoregulacyjne

ubranka na każdą porę roku

W porównaniu do bawełny, dzianina bambusowa trzykrotnie lepiej absorbuje wilgoć, a także łatwo ją odparowuje, zapewniając dziecku termoregulację nawet w najbardziej upalne dni. Dzięki obecności wielu mikroporów w przekroju materiału, jego temperatura jest nawet 3°C niższa niż temperatura otoczenia, co zapobiega m.in. przegrzaniu Maluszka. W chłodniejsze dni ubranka bambusowe również sprawdzą się znakomicie, izolując skórę od chłodnej temperatury na zewnątrz. Bambus jest więc materiałem zdecydowanie całorocznym.

Więcej informacji o bambusie i o tym, jak dbać o nasze ubranka, znajdziesz na blogu.

Scroll to Top