Bezpłatna dostawa od 260 zł (na terenie Polski)

IMG_9626

Pierwsza podróż z niemowlakiem, jak przygotować się do wyjazdu?

Rodzinne wyjazdy, pierwsze świąteczne odwiedziny to czas na który Rodzice bardzo czekają, ale jednocześnie boją się, że pierwsza dalsza wyprawa z maluchem ich przerośnie.

Czy jest się czego bać? Otóż nie! Wystarczy odpowiednio wcześnie przygotować się do wycieczki i wszystko dobrze zaplanować. Bez względu na to, jak daleko jedziemy, warto zrobić listę rzeczy potrzebnych zarówno dla siebie jak i Naszej pociechy, tak aby Nas to nie przerosło – bo przecież każdy chce, aby świąteczny czas był pełen spokoju, radości, dzielenia się dobrym słowem i przyjazną atmosferą.

Od czego zacząć ?

Przede wszystkim młody Rodzicu, musisz nabyć bardzo ważną umiejętność jaką jest przewidywanie – jeśli mamy w domu świeżo „upieczonego” niemowlaka to musimy przygotować się i być gotowi na wiele sytuacji, które mogą Nas spotkać podczas podróży.

Małe, zwłaszcza te kilkumiesięczne dzieci, potrzebują Naszego ciągłego doglądania, a My Rodzice musimy być w gotowości w kwestiach związanych z pielęgnacją dziecka, zabawą, karmieniem i oczywiście z ubieraniem – bo jak wiecie, każde małe dziecko potrzebuje przewodnika, osoby, która zorganizuje wszystko tak, aby ono mogło cieszyć się czasem z mamą i tatą. 

Podróż to ważna sprawa także dla Waszego Malucha. Małe dzieci, które na co dzień funkcjonują wedle rytuałów i mają zachowany swój stały i przewidywalny rytm dnia potrzebują go również w podróży i podczas spędzania świąt u rodziny, w innym niż dotychczas miejscu. Jeśli nie jesteśmy w stanie zachować wszystkiego z Naszych ustalonych rytuałów, to postarajmy się aby jakaś ich część towarzyszyła Twojemu dziecku, na przykład – te same godziny drzemek, jedzenia, czytania książeczek czy kąpieli. To jedne z podstawowych, ale ważnych rytuałów. Dzięki temu, że będziecie ich pilnować podczas wyjazdu, Wasz maluch szybciej przystosuje się do nowego miejsca oraz łatwiej będzie mu nawiązać kontakt z innymi osobami.

Dlatego polecamy, aby rozpoczynać podróż z maluchem w godzinach jego drzemek, najlepiej tej jednej dłuższej drzemki, aby spokojnie mógł wyruszyć w podróż.

Koniecznie pamiętajcie o zabraniu ulubionych rzeczy Waszej latorośli – książeczki, zabawki, kocyki, wszystko to co będzie kojarzyć się z domem z pewnością ułatwi Wam pobyt w 'obcym’ dla Malucha miejscu.

Jakie ubrania zabrać ? Czy każdy ich rodzaj będzie mi potrzebny ?

To najczęstsze pytania w kwestiach pakowania walizki małego dziecka. Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi bo sami najlepiej jesteście w stanie określić jakie jest Wasze dziecko i czy potrzebuje częstego przebierania. Ważne jest  jednak, aby dopasować garderobę do miejsca i temperatury w które się udajemy.

W przypadku niemowląt, ubrań nigdy za wiele. Pamiętajcie, żeby pod ręką mieć spakowany przynajmniej jeden komplet ubranka na zmianę. A jeśli czeka Was długa podróż, mogą się przydać nawet dwa. Ważne, by ubranka były wygodne i komfortowe, nieuciskające w pasie, bez zapięć na plecach. Idealny będzie np. pajacyk Vancouver zapinany na dwustronny zamek, dzięki czemu przewijanie podczas podróży będzie dużo łatwiejsze i szybsze. Co więcej, aby zmienić pieluchę, nie trzeba rozbierać całego niemowlaczka, co w zimie może mieć spore znaczenie. Pajacyk zakończony jest stópkami, więc nie musimy się martwić o to, czy marznie w stopy i czy skarpetki są na swoim miejscu. Pod spód najlepiej nałożyć wygodne, regulujące temperaturę ciała, bambusowe body z długim lub krótkim rękawem. Pamiętajmy, że mimo chłodnej temperatury na zewnątrz, w samochodzie dziecku może być ciepło, dlatego ubranka bambusowe doskonale się sprawdzą podczas drogi, ze względu na właściwości termoregulujące. Podczas jazdy dobrze mieć pod ręką kocyk, żeby przykryć dziecko w razie potrzeby. Natomiast, przy wychodzeniu na zewnątrz, przemieszczaniu się z pojazdu do domu, najlepiej mieć śpiworek samochodowy, który umożliwia szybkie otulenie Malucha.

Reasumując, pamiętajcie Drodzy Rodzice, że Wasze wspólne święta mają być dla Was pięknym wspomnieniem, a nie tylko nieprzyjemnymi wspomnieniami związanymi z podróżą, pakowaniem czy przebieraniem dziecka. Jesteście w stanie to wszystko zrobić, wystarczy, że odpowiednio wcześnie przygotujecie się do takiej wyprawy. Pamiętajcie, że raz stworzona lista będzie bazą, z której będziecie mogli korzystać podczas kolejnych wypraw ze swoim Maluszkiem.

Podróże te małe i te duże będą dla Was wspaniałym przeżyciem, wystarczy tylko chwilę wcześniej rozplanować Wasz pobyt, uwzględniając dobro dziecka i Wasze.

Udostępnij

Przeczytaj również…

Scroll to Top